Aktualnosci
CCIG

Wspólnie zapobiegamy rozprzestrzenianiu się koronawirusa

CCIG

Każdy kolejny tydzień przynosi nowe wyzwania na wielu płaszczyznach, ale też nową energię, żeby sobie z nimi radzić. Tak samo jest u nas. Na chwilę obecną ponad 1700 osób pracuje zdalnie. Dzięki temu osoby, które pracują w biurach mają znacznie więcej przestrzeni, zachowujemy duże odległości pomiędzy stanowiskami pracy. Tym osobom zapewniamy również wszelkie niezbędne środki dezynfekcyjne czy rękawiczki jednorazowe.

Od dzisiaj weszły w życie przepisy dotyczące zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Co prawda, przepisy nie wymagają noszenia maseczek w miejscu pracy, mamy jednak świadomość, że muszą je mieć osoby w drodze do i z naszych biur. Z tego względu zabezpieczyliśmy w naszych lokalizacjach maseczki dla tych osób, które nie będą dysponowały własną osłoną ust i nosa.

Pamiętajcie, że zgodnie z rozporządzeniem, usta i nos powinny być zasłonięte przez maseczkę (jednorazową lub wielorazowego użytku) lub inne zabezpieczenie np. komin na twarz (po odpowiednim złożeniu), chusta czy bandana.

Ministerstwo Zdrowia zaleca przy tym, aby wybierać maseczki, które:
– są wygodne i szczelnie przylegają do twarzy
– posiadają zauszniki, najlepiej z elastycznej gumki
– składają się z wielu warstw tkaniny
– pozwalają na swobodne oddychanie
– nadają się do prania (materiał powinien mieć możliwość prania w temperaturze 60 stopni) i suszenia w pralce – w przypadku maseczek wielorazowego użytku.

Wspólnie możemy więcej! Stosujmy się do nakazu zasłaniania ust oraz nosa tam, gdzie jest to konieczne.

Dziękujemy.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz po to, aby zapewnić Ci wygodę przeglądania serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj ›