Artykul
CCIG

Kim jest i jak motywować pokolenie Z?

CCIG

Obecnie firmy stawiają czoła nowemu pokoleniu Z. Oczekiwania oraz podejście do życia młodych osób jest dużym wyzwaniem dla pracodawców. Muszą oni często dostosowywać warunki pracy do nowych trendów na rynku.

Za pokolenie Z uważa się osoby urodzone po 1995 roku. Jest to generacja, która wychowała się w dobie elektroniki, nowych technologii oraz życia w sieci. Postrzegają świat realny oraz online jako jedność. Młode osoby mają często świadomość, że ich indywidualne działania mogą zmienić otaczającą rzeczywistość. Zmiany zauważa się również na rynku pracy. Pokolenie Z to bardziej świadomi pracownicy od poprzedniej generacji. Na pierwszym miejscu stawiają celowość swojej pracy. Cechą charakterystyczną tego pokolenia jest to, że chcą czerpać przyjemność z wykonywanych obowiązków. Nie lubią hierarchii, stąd ich chęć do samozatrudnienia. W odróżnieniu od wcześniejszych pokoleń młodzi ludzie nie przywiązują się do w tak dużym stopniu do firmy i zmiana pracy nie stanowi dla nich problemu. Są skupieni na nowych wyzwaniach i znalezieniu pracy, która idealnie sprosta ich oczekiwaniom.

 
Kim jest i jak motywować pokolenie Z?

Generacja Z została wychowana w przeświadczeniu, że jest wyjątkowa i zasługuje na gratyfikacje. W związku z tym oczekują szybkiego doceniania i feedbacku ze strony pracodawcy. Zarobki są dla nich ważne, ale większą uwagę skupiają na możliwościach rozwoju jakie oferuje im firma. Ważnym aspektem jest również atmosfera oraz udział w innowacyjnych i pasjonujących projektach.

Jako CCIG Group na bieżąco monitorujemy zmiany na rynku pracy. Dostosowujemy się do oczekiwań młodych osób i dajemy przykład na to, że warto z nami współpracować. Zdajemy sobie sprawę jak wiele celi musi zrealizować pokolenie Z i jak ważny jest dla nich work-life-balance. Oferujemy elastyczny grafik pracy, dzięki któremu młody człowiek ma czas na realizowanie swoich pasji. Wiemy także, jak istotne jest samodoskonalenie i rozwój generacji Z. Dlatego wychodzimy z inicjatywą prowadzenia szkoleń oraz warsztatów, które podnoszą kwalifikacje naszych młodych współpracowników. Dajemy również możliwość awansu na stanowiska specjalistyczne. Jest to szansa na zdobycie nowych umiejętności i uczestniczenie w rozwoju firmy.

Za kilka lat pokolenie Z już na stałe zagości na rynku pracy. My już teraz dostosowaliśmy warunki pracy dla osób takich jak Ty. Jesteśmy miejscem, gdzie nowa generacja pracowników może rozpocząć budowanie swojej ścieżki kariery.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz po to, aby zapewnić Ci wygodę przeglądania serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj ›